Dursun Özbek: Kısır tartışmaların son bulmasını istiyoruz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

/KONYA,- Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, “Eğer bu sosyal medyadaki görüntüler, söylenenler doğruysa, inanılması mümkün değil. Nasıl böyle bir şey olabiliyor? değerli federasyonumuz, federasyon yöneticileri, herhalde bir açıklama getireceklerdir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu. 

Spor Toto Süper Lig’in 26’ncı haftasında Galatasaray, bugün saat 20.00’de Konyaspor ile mücedele edecek.maç öncesinde Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Konya Galatasaraylılar Derneği’ni ziyaret etti. Burada açıklamalarda bulunan Dursun Özbek, Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’un ‘maçlar sahada kazanılmıyor’ açıklaması ile ilgili yorum yapmasının doğru olmayacağını söyledi. Özbek, ”Jesus, önemli bir kulübün bizim ebedi dostumuz, ezeli rakibimiz olan bir kulübün önemli bir kulübün antrenörü, dolayısıyla yorumları hakkında bizim bir şey söylememiz doğru olmaz. Elbetteki ifade ettiği şeyler hakkında ilgili merciler, ilgili kişiler gerekeni söyleyeceklerdir, yapacaklardır diye düşünüyorum. Bu konuda yorum yapmamızın doğru olmadığını düşünüyorum” dedi. 

“FEDERASYON AÇIKLAMA YAPACAKTIR”

Dursun Özbek, Kasımpaşa ile oynadıkları müsabakanın VAR kayıtları ile ilgili görüntüleri sosyal medyada gördüğünü dile getirerek, “Böyle bir şeyin olabileceğini birkez inanılır gibi değil. Eğer orada anlatılanlar, söylenilenler doğruysa, inanılır gibi değil. Biz tabii toplum olarak, özellikle futbol camiası olarak, artık bu kısır tartışmaların, bu çekişmelerin son bulmasını istiyoruz. Onun için de bu konuda da bir yorum yapmak istemiyorum. Ama şu kadarını ifade edeyim. Eğer bu sosyal medyadaki görüntüler, söylenenler doğruysa inanılması mümkün değil. Nasıl böyle bir şey olabiliyor? Nasıl ortaya böyle bir vaziyet çıkıyor. Ben şahsen inanmak istemiyorum. Onunla da ilgilikıymetli federasyonumuz, federasyon yöneticileri, herhalde bir açıklama getireceklerdir diye düşünüyorum” diye konuştu. 

“SEZON SONUNU GÖRMEK LAZIM”

Zaniolo ve Icardi’nin sezon sonundaki vaziyetları hakkında da konuşan Dursun Özbek, “‘Zaniolo, bizim kontratlı futbolcumuz. Dolayısıyla zannedersem 4 yıl daha Galatasaray’a hizmet edecek. Elbetteki çok önemli bir futbolcu. Tabii Galatasaray’ın planlaması içinde olan bir futbolcu. Futbol dünyası içinde bu transferler, gitmeleri gelmeleri mümkün. Sezon sonunu görmek lazım, ne olup ne bittiğine bakmak lazım. Icardi de çok önemli bir futbolcu. Galatasaray’a büyük emek veriyor şu anda. Sezon sonunu beklemek lazım. Taraftarın bu futbolculardaki memnuniyetini görüyorum. Biz de buna ilgisiz değiliz. Ama Galatasaray olan hatları çerçevesinde tabii ki bu tip futbolcuların Galatasaray’da kalması için biz de elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu. 

 

– Özbek’in derneğe gelişi 

– Derneği ziyareti 

– Özbek’in açıklaması 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

SporAjansı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!