Loading...
2024-30
UZT
logoSakaryaspor
1
logoBodrum FK
3

Ertuğrul Doğan: Şampiyonluktan sonraki süreci yönetmekte eksikliklerimiz oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Selay SAYKAL-Selçuk BAŞAR/TRABZON, – Trabzonspor’un 18’inci başkanının seçileceği olağanüstü genel kurulda konuşma yapan başkan adayı Ertuğrul Doğan, “Maalesef şampiyonluktan sonraki süreci doğru yönetmekte bazı esaseksikliklerimiz oldu. Bugün, artık yeni bir sayfa açmanın, kulübümüzün ekonomisini sürdürülebilir hale getirmenin ve tüm kulvarlarda yarışacak kadro oluşturmanın zamanı. Başarılarla dolu olması umuduyla yol hikayemize başlıyoruz” dedi.

Trabzonspor’un 48’inci dönem yönetim kurulunun seçileceği 18-19’uncu olağanüstü genel kurulun ikinci günü başladı. Ahmet Ağaoğlu ile yönetim kurulunun idari ve mali açıdan ibra edildiği kongrenin son günü, Divan Başkanı Ali Sürmen’in konuşmasıyla başladı.

DOĞAN: BU SEZON ELEŞTİRİLERİNİZE HAK VERİYORUM

Sürmen’in ardından kongreye tek aday olarak katılan Ertuğrul Doğan açıklamalarda bulundu. Trabzonspor’un eski başkanlarından Şamil Ekinci’nin ‘Kökleri Trabzon’dan dalları tüm dünyaya yayılmış bütün dünyaya uzanan bir çınar ağacıdır’ sözüyle başlayan Ertuğrul Doğan, “Bu ağacın gölgesinde bulunmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum” dedi.

Son döneminde asbaşkanlık yaptığı Ahmet Ağaoğlu yönetimindeki döneme dair değerlendirme yapan Doğan, “Şampiyon Başkanımız Sayın Ahmet Ağaoğlu ile birlikte Nisan 2018’de göreve geldiğimizde, kulübümüzün vaziyetu ortadaydı. Finansal manada bitik durumdaydık. Hem ekonomimizi iyileştirmek hem de takımımızı yarışın içerisinde tutmak kolay olmadı. Zor yollardan geçtik ancak camiamızın da sonsuz desteğiyle engelleri aşmayı bildik. Yaklaşık 5 yıllık süreçte birbirindenkıymetli 4 kupayı müzemize koyduk. Bunlardan biri 10 yıl sonra gelen sekizinci şampiyonluğumuzun kupasıydı. Bu sezon eleştirilerinize hak veriyorum. Maalesef şampiyonluktan sonraki süreci doğru yönetmekte bazı esaseksikliklerimiz oldu” diye konuştu.

“5 YILLIK MAKRO PLANIMIZI HAZIRLADIK”

Kulübe dair planlamalarını ve hedeflerini belirten Doğan, “Bugün, artık yeni bir sayfa açmanın, kulübümüzün ekonomisini sürdürülebilir hale getirmenin ve tüm kulvarlarda yarışacak kadro oluşturmanın zamanı. Yarın, kısa, orta ve uzun vadedeki 5 yıllık makro planımızı hazırladık. Camiamıza detaylarını daha sonra açıklayacağız ancak özetlemek gerekirse yol haritamızın anahtar cümlesi, sürdürülebilir ekonomidir. Orta vadede sonuç alacağımıza inandığımız sürdürülebilir ekonominin karşılığı kulübümüze gelir sağlayacak yeni projeler, takım bütçesini düşürmek, üreterek yarışacağımız altyapı organizasyonumuzu daha da sağlamlaştırmak ve scouting olacaktır. Bu hamlelerimizin olgunlaşmasını beklerken elbette Trabzonsporumuz yarışmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

“YOL HİKAYEMİZE BAŞLIYORUZ”

Trabzonspor camiasından bu süreçte destek beklediklerini belirten Doğan, “Ben ve hepsi birbirindenkıymetli yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte atacağımız her adımda şeffaflık sözü veriyoruz. Hedeflerimizi gerçekleştirdiğimizde bilin ki Trabzonsporumuz ayakları yere basan ve kimseye muhtaç olmayan bir yapıya kavuşacaktır. Başarılarla dolu olması umuduyla yol hikayemize başlıyoruz. Camiamızın da dün olduğu bugün de desteğini esirgemeyeceğine inanıyoruz. Kongreye tek liste girdik ama görüyorum ki buradan tek yürek çıkıyoruz” dedi.

Başkan adayı Ertuğrul Doğan’ın konuşmasının ardından oy verme işlemine geçildi. 

Öte yandan bordo-mavililerin olağanüstü genel kurulunda 9 bin 278 delegenin oy kullanma hakkı bulunurken, üyelerin ilgisi oldukça az kaldı.

:

-Kongre salonundan görüntüler

-Divan Başkanı Ali Sürmen’in konuşması

-Ertuğrul Doğan’ın salona gelişi

-Ertuğrul Doğan’ın konuşması

-Ertuğrul Doğan’ın oy kullanması

-Detaylar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

SporAjansı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!