/ İZMİR, – Spor Toto 1’inci Ligtakımlarından Göztepe’de teknik direktör arayışlarında sona gelindi. Ligin 5’inci haftasında deplasmanda 1-0 kaybedilen Boluspor karşılaşmaının ardından Turgay Altay’la yollarını ayıran sarı-kırmızılılar birçok adayla görüşürken, Ekrem Dağ’da karar kılındı. Fuat Çapa, Hüseyin Eroğlu, Bayram Bektaş ve Mustafa Kaplan ismi üzerinde duran yönetim, Ekrem Dağ’la sezon sonuna kadar anlaşma sağladı. 41 yaşındaki çalıştırıcının Göz-Göz’de 500 bin TL alacağı da iddia edildi.
Futbolculuk döneminde Avusturya’nın Sturm Graz ekibinda görev yapıp Türkiye’de Gaziantepspor, Beşiktaş ve Şanlıurfaspor’da oynayan Dağ, 8kez da Avusturya Milli ekibi’nın formasını giydi. A lisansı olan Dağ, 2017-2019 yılları arasında Avusturya’nın SV Fladnitz ekibinda teknik direktörlük yapan Dağ, Kasım 2019’da Medipol Başakşehir’e yardımcı antrenör olarak geldi. Ekim 2021’e kadar burada çalışan Dağ, Okan Buruk ve Aykut Kocaman ile çalışma fırsatı buldu