Loading...
2024-24
22:00
logoHırvatistan
-
logoİtalya
-
2024-24
22:00
logoArnavutluk
-
logoİspanya
-

İşitme Engelli Kadın Futbol Milli Takımı, dünya şampiyonasına Erciyes’te hazırlanıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sümeyye MURAT/KAYSERİ,- İşitme Engelli Kadın Futbol Milli ekibi, gelecek yıl oynanacak dünya şampiyonasına Erciyes’te hazırlanıyor.

İşitme Engelli Kadın Futbol Milli ekibi, gelecek yıl oynanacak dünya şampiyonası hazırlıkları için Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ne geldi. Kadın futbolcular teknik direktör Rıfat Demir yönetiminde ısınma, pas, kondisyon ve çift kale karşılaşma yaptı. Erciyes’te 8 gündür kampta olduklarını belirten İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ayşenur Çankaya, “takımızla birlikte hazırlık kampı için Erciyes’e geldik. takımlarımız genelde 3’er ve 5’er kişiliktir. Rusya’da ve Karabük’te bir Türkiye şampiyonası yapmıştık. Takıma katılacak sporcuları hocalarımızla birlikte seçtik. Farklı kulüplerden gelen sporcularımız burada çalışmalarını sürdürüyor. Burada milli takım için görev yapıyorlar. Çalışmalarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Milli takıma seçilen Kardelen Duran ise “Kadın futbol ekibi için hep birlikte çalışıp ülkemizi temsil etmek istiyoruz. Geçtiğimiz sürede Karabük’te bir futsal şampiyonası oldu. Kulüpler olarak hepimiz orada toplandık ve Türkiye şampiyonası gerçekleşti. Bunun devamında bir kadın futbol ekibi kurulması için federasyonumuz takımlara böyle bir yardımda bulundu. Şuanki hedefimiz inşallah nasip olursa kadın futbol takımı olarak hep birlikte çalışıp ilerleyen süreçlerde ülkemizi temsil etmek istiyoruz” diye konuştu.

:

– idmandan görüntü

-Ayşenur Çankaya’nın açıklamaları

-Kardelen Duran’ın açıklamaları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

SporAjansı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!