Loading...
2024-13
02:00
logoABD
-
logoBrezilya
-
2024-13
03:30
logoEkvador
-
logoBolivya
-

Jorge Jesus: Hedeflerimizin en önemlisi Fenerbahçe’yi şampiyonluğa ulaştırabilmek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

” ekibimızın hafta hafta gelişim gösterdiği görüldü”

“Taraftarlarımız bizim yanımızda olsunlar, bize inansınlar çünkü onlar bizim yanımızda olduğu zaman biz daha güçlüyüz”

“Hedeflerimize ulaşabilmemiz için hepimizin birlik olması gerekiyor”

“Taraftarlarımız bizim için her zaman 12’nci oyuncu oldular, itici güç oldular”

“Oyuncuların bireysel anlamda kendilerini geliştirebilmesi için çok çalışıyoruz”

İSTANBUL, – Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, “Hedeflerimize ulaşmak için hep birlikte çalışıyoruz. Hedeflerimizin de bildiğiniz gibi en önemlisi tekrardan Fenerbahçe’yi şampiyonluğa ulaştırabilmek. Bunun için de her geçen gün çok çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, lige verilen milli arada sarı-lacivertli ekibin antrenmanı öncesinde Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu. Lige verilen milli arayı değerlendirerek sözlerine başlayan Jesus, “3 günlük iznin ardından çalışmalarımıza bugün tekrardan başlıyoruz. Bazı oyuncuların toparlanabilmesi açısından bu ara bize iyi geldi, önemliydi. Benim için de Portekiz’e gidip ailemi görme fırsatıydı. Hepimiz izinden daha enerjik bir şekilde dönüyoruz. Fenerbahçe, bu ara öncesince çok güçlü, iyi bir performans sergiliyordu. Tabii ki ideali bizim için ara vermemek olurdu ama milli karşılaşmalar var. Dolayısıyla bu dönemde de lige verilen arada gelişmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pek çok oyuncumuz mili takımlarında ülkelerini temsil ediyorlar” diye konuştu.

“TAKIMIMIZIN HAFTA HAFTA GELİŞİM GÖSTERDİĞİ GÖRÜLDÜ”

Jesus, 6’sı Türkiye Ligi, 8’i Avrupa olmak üzere toplamda 14 karşılaşma oynayan sarı-lacivertli ekibin hafta hafta gelişim gösterdiğini ifade ederek, “Teknik ekibimiz de fikirleri sahada daha iyi uygulamaya başladı. Gelişim göstererek bugünlere kadar geldik. Şimdi önümüzde benim Türkiye’ye oynayacağım ilk derbi karşılaşmaı olan Beşiktaş maçı var. Bugünden itibaren o maçın hazırlıklarına başlayacağız. Şu anda burada 12 oyuncumuz var, diğerleri milli takımlardalar. Bugünden itibaren ilk odağımız bir sonraki oynayacağımız derbi maçı olacak”dedi.

“TARAFTARLARIMIZ BİZİM YANIMIZDA OLSUNLAR, BİZE İNANSINLAR ÇÜNKÜ ONLAR BİZİM YANIMIZDA OLDUĞU ZAMAN BİZ DAHA GÜÇLÜYÜZ”

Derbi maçlarının heyecanına değinen Jesus, “Her derbi maçı taraftarlar için heyecan vericidir. Taraftarlar bu maça odaklanır. Bizler de tabii ki bu maça odaklanıyoruz ama sadece derbi karşılaşmalarına değil, oynadığımız her maça en mümkün olduğu kadar odaklanarak çıkıyoruz. Taraftarlarımız her geçen gün bizimle daha çok birlik oluyorlar. Bizim yanımızda olsunlar, bize inansınlar çünkü onlar bizim yanımızda olduğu zaman biz daha güçlüyüz. SadeceSarı-lacivertli kulüpte değil genellikle futbol dünyasında zaman zaman spekülasyonlar çıkar ama Fenerbahçe taraftarının her zaman takımının yanında ve birlik olması çok önemli. Biz, onlar için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bize inansınlar, biz de onlara inanıyoruz” şeklinde konuştu. 

“HEDEFLERİMİZE ULAŞABİLMEMİZ İÇİN HEPİMİZİN BİRLİK OLMASI GEREKİYOR”

Deneyimli teknik adam, takım içerisindeki aile ortamının hedeflere ulaşabilmek noktasında belirleyici olduğunu söyleyerek, “Buraya geldiğimiz ilk günden itibaren yaptığımız, yapmaya çalıştığımız şey bu kulübün futbol branşındaki bütün profesyonellerinin şunu anlamasını istiyoruz ki hedeflerimize ulaşabilmemiz için hepimizin birlik olması gerekiyor, taraftarlarımız da buna dahil. Tabii ki pozitif sonuçlar aldığınız zaman işler daha kolay oluyor. Şu anda birlik olmuş bir grubuz. Takımdaki herkes bu takımın gelişebilmesi için gerek antrenmanlarda gerek antrenman dışında fikirlerini paylaşıyor. Hedeflerimize ulaşmak için hep birlikte çalışıyoruz. Hedeflerimizin de bildiğiniz gibi en önemlisi tekrardan Fenerbahçe’yi şampiyonluğa ulaştırabilmek. Bunun için de her geçen gün çok çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TARAFTARLARIMIZ BİZİM İÇİN HER ZAMAN 12. OYUNCU OLDULAR, İTİCİ GÜÇ OLDULAR”

Jorge Jesus, taraftarların talepkar olmasının normal olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Taraftarlar her zaman talepkardır,Sarı-lacivertli kulüpte de vaziyet bu şekilde. Onlar bizim için her zaman 12’nci oyuncu oldular, itici güç oldular. takımımızın kalitesini gösterebilmesi için her zaman yardımcı oldular. Bize inanmaya devam etsinler, biz de onlara inanmaya devam ediyoruz. İşlerin iyi gitmediği zamanlarda da onların yanımızda olması bizler için çok önemli, çünkü birlikte olursak Fenerbahçe’yi şampiyon yapabiliriz.”

“OYUNCULARIN BİREYSEL ANLAMDA KENDİLERİNİ GELİŞTİREBİLMESİ İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUZ”

Milli takımlarda bulunan sarı-lacivertli oyuncuların sergilediği performans ile ilgili de konuşan Jesus “Onlar gol attıkça hepimiz mutlu oluyoruz. Oyuncularımızın milli takımlarında yüksek performans sergilediklerini gördüğümüzde hem teknik direktör olarak ben mutlu oluyorum hem de taraftarlarımız mutlu oluyorlar. Tabii ki oyuncuların değeri bildiğimiz bir şey ama bunu ortaya çıkarmak için, oyuncuların bireysel anlamda kendilerini geliştirebilmesi için çok çalışıyoruz. Özellikle İsmail’in ilk milli karşılaşmaında çok iyi bir performans göstermiş olmasından dolayı çok memnunum. Bence milli ekibin geleceğindeki önemli oyunculardan biri olacak.  Biz, belirtmiş olduğum gibi bütün kolektif çalışmalarımızı aslında bireysel olarak oyuncuların en iyilerini çıkarabilmek için yürütüyoruz.” diye konuştu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

SporAjansı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!