Loading...
2024-18
19:00
logoTürkiye
-
logoGürcistan
-
2024-18
22:00
logoPortekiz
-
logoÇekya
-

Spor Bakanlığı, deprem bölgesindeki sporcu, kulüp ve antrenörlere yönelik destekleri açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL,

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, depremden etkilenen 11 ildeki 17 bin 738 sporcu ve 512 antrenörle iletişime geçilerek ihtiyaçları doğrultusunda destek sağlandığını açıkladı. Sporcuların hak kayıplarının olmaması için de tedbirler alındığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, müsabakalardan çekilmek zorunda kalan spor kulüplerinin önümüzdeki sezon etkinliklerine devam edeceğini bildirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kahramanmaraş mer defali depremlerde bölgede bulunan sporcu, kulüp ve antrenörlere yönelik yapılan desteklere ilişkin açıklamada bulundu.

Birçok alanda depremin yaralarını sarmak için çalışmaları sürdürdüklerini belirten Bakan Kasapoğlu, depremden etkilenen 11 ildeki 17 bin 738 sporcu ve 512 antrenörle iletişime geçilerek ihtiyaçları doğrultusunda destek sağlandığını açıkladı. Barınma ihtiyacı oluşan sporcular Olimpik Hazırlık Merkezleri, Sporcu Eğitim Merkezleri, Kamp Eğitim Merkezleri ve Yurtlarda misafir ediliyor.

Depremden etkilenen sporcuların barınma ihtiyaçlarının yanı sıra hak kayıplarının olmaması için de tedbirler alındığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Depremden etkilenen sporcularımızın spor yaşantılarına kesintisiz olarak devam edebilmeleri amacıyla içinde bulunduğumuz sezon sonuna kadar istedikleri kulübe geçici transfer yapma hakkı verildi. Federasyonlar tarafından sporcularımıza yeni kulüp bulmaları imkanı da getirildi. Deprem bölgesinde yer alan Sporcu Eğitim Merkezleri ve Olimpiyat Hazırlık Mer defalerinde kayıtlı depremzede sporcuların diğer illerdeki mer defalerimizde sportif etkinliklerine devam etmesi sağlandı. Depremzede sporcularımız ve antrenörlerimizin teknik ve sportif malzeme ihtiyaçları Bakanlığımız, federasyonlarımız ve il müdürlüklerimiz aracılığıyla karşılanmaktadır” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Olimpik ve Paralimpik sporcu havuzunda bulunan 38 sporcu ve ailelerinin Olimpik Hazırlık Merkezlerine yerleştirildiğini kaydetti. Sporcuların psikolojik destek anlamında da yanında olduklarını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, psikolog ve fizyoterapistler tarafından TOHM ve SEM sporcularına psiko-sosyal destek verdiklerini bildirdi.

Deprem bölgesindeki kulüplere yönelik çalışmalar hakkında da bilgi veren Bakan Kasapoğlu, deprem nedeniyle müsabakalardan çekilmek zorunda kalan spor kulüplerinin hak kaybına uğramadan önümüzdeki sezon etkinliklerine devam edeceğini açıkladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

SporAjansı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!