Loading...
2024-24
22:00
logoHırvatistan
-
logoİtalya
-
2024-24
22:00
logoArnavutluk
-
logoİspanya
-

 Stefan Kuntz: Yüzümüze yumruğu yedik, nakavt olmadık

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Yarın iyi bir skor alacağımızı düşünüyorum, maçı dört gözle bekliyorum”

“Hedefim tabii ki kazanmak”

İrfan Can Kahveci: Son maçımızda buradan kazanarak dönmek istiyoruz.

“Bizi çok etkileyecek bir vaziyet olduğunu düşünmüyorum”

TORSHAVN,- A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, “maçtan sonra da söylediğim gibi bu aldığımız skor, boks maçı benzetmesi yapacak olursak yüzümüze yumruğu yedik, nakavt olmadık. Oyuncularımızla bir kez daha analiz yaptık. 3 noktada mükemmel olmadığımızı söyledik. Bu noktada Lüksemburg maçını kapatıp, bu konuyu önümüzdekimaçya odaklanmak istiyorum” dedi.

UEFA Uluslar C Ligi 1’inci Grup’taki son karşılaşmasında yarın deplasmanda Faroe Adaları’na misafir olacak A Milli Futbol ekibi’nda teknik direktör Stefan Kuntz ve futbolculardan İrfan Can Kahveci, karşılaşmaın oynanacağı Torsvollur Stadyumu’nda basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yaşanan sakatlıkların ardından yeni yüzlerin takıma dahil olduğunu belirten Stefan Kuntz, “Burada Faroe Adaları Teknik Direktörü Teknik Direktörü bizim ekibimızla ilgili gelişmelerden haberdar olmuş. Savunma oyuncularımızla ilgili yaşadığımız sakatlık problemini biliyor, bunu görmüş. Bununla ilgili değerlendirmesini mutlaka yapmıştır. Bugünkü idmanda Ozan’ın bizimle olup, olmayacağını göreceğiz. Yeni oyuncularımız var aramızda. Cenk geldi, daha önce bizimle birlikte olmuştu. Ravil bizim için yeni. Ümit Milli Takım’da oynadığı için de bizim nasıl oynadığımızı biliyor. Ben oyuncularıma güveniyorum. Haziran ayındaki maçlarla karşılaştırdığımız zaman sakatların tamamı neredeyse 11’e yaklaştı. Ama bunun bize etkisi olmayacağını düşünüyorum. Yarın iyi bir oyun çıkartarak amacımıza ulaşmak ve iyi bir galibiyet almak istiyoruz. Genel değerlendirme konusunu da yarın maçtan sonra yapmak istiyorum. Bu maçı da hesaba katarak değerlendirme yapmak daha doğru olacak” ifadelerini kullandı.

“YÜZÜMÜZE YUMRUĞU YEDİK, NAKAVT OLMADIK”

3 noktada mükemmel olmadıklarını ve takıma bunu yapılan toplantılarda aktardıkların söyleyen Kuntz, “Aslında ilginç tabi birkaç gün geriye gidiyorsunuz. Daha da geriye gitseniz daha olumlu şeyler göreceksiniz. Siz daha farklı bir skorun olduğu güne gitmeyi tercih ettiniz. Anlık karar veriyoruz. Vermiş olduğumuz kararlarda en iyisini verdiğimizi düşünüyoruz. Aynaya bakıyoruz. Ben de teknik ekipteki arkadaşlarım da öyle. Daha iyi mümkün değil diyoruz. karşılaşmatan sonra da söylediğim gibi bu aldığımız skor, boks karşılaşmaı benzetmesi yapacak olursak yüzümüze yumruğu yedik, nakavt olmadık. Oyuncularımızla bir kez daha analiz yaptık. 3 noktada mükemmel olmadığımızı söyledik. Bu noktada Lüksemburg karşılaşmaını kapatıp, bu konuyu önümüzdekimaçya odaklanmak istiyorum” şeklinde konuştu.

“YARIN İYİ BİR SKOR ALACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM, MAÇI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM”

Yarın sahadan iyi bir skorla ayrılacaklarını ifade eden Alman teknik adam, “Lüksemburgmaçsıyla ilgili soruları tabii ki soracaksınız. Ben eleştiriye açığım zaten. Ben orada şaka yaptım. karşılaşmataki şartları anlatalım. Ozan maçdan birkaç saat önce oynayamayacağını belirtti. Merih maçtan bir gün önce oynayamayacak durumda olduğunu söyledi. Çağlar, ilk 15 dakika içinde sakatlandı. Bahsettiğimiz kişiler, Avrupa’nın üst düzey savunma oyuncuları. Bunlar yaşanınca Tolga’yı oynamaya alışkın olmadığı bir bölgeye çekmek zorunda kaldık. Orkun’un karın kasıyla ilgili, Enes’in hamstringi, Cengiz’in ikinci sarı kartı görüp cezalı duruma düşüşü. Böylece 6 oyuncu devre dışı kalmış oldu. Daha önceki sakatlarımızla birlikte 11. Bu kolay bir şey değil. Bu şartlar altında beraberlik oldu diye memnunum ifadesini kullandım. Burada analimizi yaptığımızda,  ben oyuncularımdan eminim. Pozitif bir noktadayım. Yarın iyi bir skor alacağımızı düşünüyorum, karşılaşmaı dört gözle bekliyorum” dedi.

“HEDEFİM TABİİ Kİ KAZANMAK”

Hedeflerinin galibiyet olduğunu söyleyen Kuntz, “Tabii ki rakibe saygımız var. Ancak biz burada kazanmak istiyoruz. Faroe Adaları da mutlaka bir şeyler yapıp, Lüksemburg ile ilgili skor almak isteyecektir. Benim hedefim tabii ki kazanmak” diye konuştu.

İRFAN CAN KAHVECİ: SON MAÇIMIZDA BURDAN KAZANARAK DÖNMEK İSTİYORUZ.

Lüksemburg karşısında yaşanan puan kaybının ardından çok üzüldüklerini ifade eden İrfan Can Kahveci, “maçdan sonra çok üzüldük. Aslında her karşılaşmaa aynı konsantre ile kazanmak için çıkıyoruz. müsabakanın ardından analiz toplantısında hocamız hatalarımızı gösterdi, gördük ve ders çıkardık. İnşallah son maçımızda buradan kazanarak dönmek istiyoruz” diye konuştu.

“BİZİ ÇOK ETKİLEYECEK BİR vaziyet OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Yarınmaçnın sentetik çimde oynanacak olması yönünde gelen bir soru üzerine İrfan Can Kahveci, “Daha önce de sentetik sahalarda oynadık. Bizi çok etkileyecek bir vaziyet olduğunu düşünmüyorum. Sadece karşılaşmatan sonra biraz ağrılar oluyor. Biz her türlü şarta, etkene hazırız. İnşallah yarın çıkar son karşılaşmaımızı güzel şekilde bitiririz” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

SporAjansı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!