Tahkim Kurulu, Beşiktaş’ın Josef için yaptığı itirazı reddetti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL,- Beşiktaş’ın Brezilyalı orta saha oyuncusu Josef de Souza, Ankaragücü karşılaşmaının ardından sahaya giren taraftara müdahale ettiği gerekçesiyle kırmızı kart görmüştü. Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kırmızı kart gördüğü için Josef de Souza’ya otomatik olarak aldığı 1 karşılaşmalık cezaya ilave olarak başka bir ceza vermemişti. Siyah-beyazlı ekip, uygulamanın durdurulması yönünde Tahkim Kurulu’na başvururken, kurul siyah-beyazlıtakımın bu talebini reddetti. 

Tahkim Kurulu’nca alınan karar şöyle:

“Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin, futbolcusu Josef de Souza Dias ile ilgili Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 08.09.2022 tarih ve E.2022-2023/54 – K.2022-2023/75 sayılı kararına itirazı incelendi. Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin futbolcusu Josef de Souza Dias’ın kırmızı kart görmüş olması nedeniyle FDT’nin 94/4. hükmü bağlamındaki otomatik cezası dışında ayrıca ceza tayinine yer olmadığına karar verilmesinde yapılan müzakere neticesinde;

-temel hakkında karar verildiğinden uygulamanın durdurulması talebinin reddine,

– PFDK kararının sonuç bölümünde usul ve mevzuata aykırı herhangi bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oybirliği ile, karar verilmiştir.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

SporAjansı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!