Loading...
2024-30
UZT
logoSakaryaspor
1
logoBodrum FK
3

TMPK Paralimpik Sporcu Konseyi üyelerinin tanıtımı yapıldı 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL, – Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Sporcu Konseyi ve Alt Kurul Başkanları tanıtım ve tanışma toplantısı gerçekleşti.

İstanbul’da bulunan bir otelde gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Dr. Av. Murat Aksu, Genel Sekreter İbrahim Gümüşdal’ın yanı sıra alt kurul başkanları ve paralimpik sporcular katıldı. Ayrıca, Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Asbaşkan Yasin Aslan ve Ergun Batmaz, Atıcılık Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Gürsel Çolakoğlu, Judo Federasyonu’ndan Semih Yılmaz, Okçuluk Federasyonu’ndan Metin Gazoz ile Para Triatlon Federasyonu’ndan Mert Onaran da tanışma toplantısına katılan isimler arasındaydı.

MURAT AKSU: SPORCU KONSEYİ BAŞKANI, YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLACAK

Toplantı TMPK Başkanı Dr. Av. Murat Aksu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Aksu, 18 sporcudan oluşan Paralimpik Sporcu Konseyi’ni ilk defayaşama geçirmenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “Amacımız, Paralimpik sporcuların bundan böyle karar verme mercilerinde de yer almalarını sağlamak. Bu defaya mahsus olmak üzere Sporcu Konseyi Başkanı’nı TMPK Yönetim Kurulu kararıyla biz atayacağız, ancak bundan sonraki başkanlarını kendileri seçecek. Atadığımız Sporcu Konseyi Başkanı Yönetim Kurulumuzun üyesi olarak görev alacak. Sporu sporcuların yönetmesi en büyük dileğimiz ve temennimiz” dedi.   

GÜMÜŞDAL: AMACIMIZ SPORCULARIMIZI HER ALANDA DESTeklemek, GELİŞTİRMEK

TMPK Genel Sekreteri İbrahim Gümüşdal Paralimpik Sporcu konseyi ile ilgili bilgiler verdiği açıklamasında, “Kendi branşlarında etkili ve aktif sporculardan oluşan ve son iki Paralimpik Oyunları’ndan en az birine katılmış sporcuların bir araya geldiği Sporcu Konseyi ile IPC’nin stratejik rehberliğinde, Paralimpik Hareket bünyesinde ülke çapında mevcut, potansiyel ve emekli sporcuların sesi olmak ve sporcularımızı hem oyun sahasında hem de saha dışında desteklemek amaçlanmıştır. Paralimpik sporcuları bilgilendirmek ve eğitmek, oyun sahası dışında da ufuklarını geliştirmeye yardımcı olacak fırsatlar vermek için gerekli araçları ve kaynakları sunmak ve Paralimpik sporcuların spor dışındaki hayatlarını da uygun şekilde sürdürmelerini sağlayacak yolların oluşturulmasına yönelik projeler geliştirmek Sporcu Konseyi’nin öncelikli hedefleridir” diye konuştu.

Toplantıda daha sonra ilgili federasyonların tavsiyeleri sonucu oluşturulan Paralimpik Sporcu Konseyi üyesi para-sporcular tek tek kendilerini tanıttılar ve öncelikli hedeflerinin Paris 2024 Paralimpik Oyunlarına katılmak ve kürsüye çıkmak olduğunu belirttiler.

Öte yandan toplantıda yer alan alt kurul başkanları da kurullarıyla ilgili sunumlar yaparak katılımcılara bilgiler verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

SporAjansı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!